»4Walls« [ f(x) ]

13. prosince 2015 v 18:00 | ~Leny~ |  oneshoty

4 Walls

Postavy: f(x) - Luna, Victoria, Amber, Krystal
Žánr: Fantasy, Scifi, Sen, Paranormal, Zrcadlový efekt? bo jak to nazvat.. xD
Slov: 1 273
Hey hou let's go... Jsem tu s další OneShot povídkou a tentokrát na f(x) :3 Původně jsem neměla v plánu něco takového psát... zabralo mi to jednu volnou hodinu matiky ve škole. Dostala jsem se k tomu tak, že mi celý den v hlavě hrálo 4 walls od f(x) a pořád jsem si vybavovala ten klip. No a tak vzniklo něco takovýho :D Snad po přečtení nebudete tolik zmatení a zamotaní jako já~
Dále bych chtěla poděkovat Lucincéé♥, která mě k tomuhle vůbec dokopala to zveřejnit. No a pak bych tohle rovnou chtěla věnovat Ady :3
- Enjoy It ^○^Probudilo mne pronikavé pískání v uších. Ve snaze ubránit se jsem nahmátla polštář a přiťápla si ho na hlavu. Někdo vedle mě zamručel a následně mnou zatřepal.
"Hey..Vic" moc dobře jsem nerozuměla přes ten pískot. Vstala jsem s bolestí hlavy a došourala se do kuchyně. To vedle ní byla Luna ale jakto, že tu vlastně nebyla? Za okny panovala hustá mlha a cinkot se zvyšoval.

"Co to.." škubla jsem sebou - respektive nějaká síla mě odhodila nejmíň metr dozadu. Když jsem se znovu přiblížila, tak mě to zase vrátilo. S dalším cinknutím jsem sebou trhla znovu.
"Amb?" vypustila má ústa, aniž bych něco takového chtěla. Stála tam jako přikovaná - Proč? Najednou mnou uhodila tlaková vlna a já se protočila jako káča. Postřehla jsem přicházející Lunu a Krys… nalévala čaj? Proč byla každou chvíli zaseklá jedna a pak další?! Zděšeně jsem vyjekla - zvuk, který mi odrovnal uši. Připomínajíc rozbití skla, porcelánu ale tak zvonivě, že se to nedá popsat.

"Ups.." protáhla Amb a z rukou jí vypadl hrníček. Holky se na ní chtě nechtě otočily s leklými obličeji. Tolik se do snu Vic zažraly a… počkat. Celý čas jakoby zmrznul a všechny měly pocit jako, že padají, do prázdna ale přesto ve vzduchu. Uvězněny v nějaké přesmyčce, když tu jí spadl hrnek a roztříštěl se na tisíce kousků. Se zábleskem a vstupem mlhy jedna po druhé tuhly na zcela jiných místech. Co budou dělat? Záhadné bludiště…

~ ~ ~ ~ ~

Rozprostíral se před nimi naprosto odlišný svět. Vlastně to bylo něco jako prales. Byly tam všechny ale i tak se neviděly nebo spíš hledaly - jo to bude ono. Chvílemi mohla každá cítit propojení s někým a mohlo jí to napomoct. Jasná záře je vedla zčista na stejné místo.
Krys procitla s chladem ve tváři. Kde to byla? Necítila se vůbec lidsky.. měla by? Jediný co jí utkvělo v paměti byl cinkot. Kličkovala pomalu a bez úsměvu, jakéhokoli citu pralesem. Chvílemi měla pocit, jakoby cítila přítomnost Vic… a motýla, který jí začal kroužit kolem hlavy. Jen co k němu natáhla prst jí vlna odhodila o tisíce kilometrů daleko ale pořád byla ve stejném okolí. Jak to? Šlo vážně jen o pocit? Mysl měla zmatenou a už jí vedlo jen světlo. Světlo do neznáma.
Nebylo to vůbec obvyklé a úplně na samém místě ve stejnou chvíli procitla Amber, jak je to jen možné, že se nepotkaly? Nevěděla zda je tu s někým nebo sama. Chtěla pryč a na rukou cítila škrábance od střepů. Kdykoli se stalo něco převratného se cit dostal k té další. Míjela stromy a všelijaké barevné tvory. Na tváři měla naopak údiv a vše živé ji fascinovalo. Ve vzduchu na kopci uviděla tělo… Vypadala úplně jako Luna, měla na sobě fialové šaty a byla zmrzlá? Ve vzduchu.. jakoby chodila po stěně ale nehýbala se.
"Luno?" přišla blíž a zaklonila hlavu, aby na ní líp viděla. Vlasy jí spadaly do tváře takže na ní i tak neviděla. Nechápala proč jí neodpověděla, jindy by ji obdarovala úsměvem a obejmula by ji. Teď jí tu vysela jako s přilepenými chodidly na stěně. Vypadala trochu jako náměsíčná…
Vlastně tomu tak bylo, Luna byla na výpravě a zůstala seklá v časoprostoru lesa a ostatní ji tak viděli. Ale její duše bloudila mezi stromy a snažila se uniknout před těmi strašlivými myšlenkami a léčkami, které jí v hlavě pronásledovaly. Hledala Amber.. po citu. Slyšela jak na ní mluví ale ona sama jí nemohla odpovědět. Jako by jí to zauzlovalo hlasivky. Byla na cestě, kterou před ní ostatní děvčata prošly. Mysl měla totálně vymytou - následovala světlo.
"Aaaaaargh.." skoro jako lví řev se ozvalo celým lesem až to pohlo všemi děvčaty. Amber se chytla bolestivě za zápěstí a dlaň, na které měla jizvy. Rána se jí zvětšila a neústupně jí to pálelo a ne a ne přestat. Jakto? Však bylo po hrníčku… Utíkala pryč od místa, kde stála. A znovu potkala koně. Nedůvěřivě si ho měřila pohledem - nebála se. Ale jakou tohle všechno mělo mít spojitost?!
Jasné světlo, které je tolik přitahovalo se zvětšilo a během okamžiku zmizelo. Na palouku mezi stromy byly pověšené modro-bílé nádoby. Stejné jaké Amber rozbila. Krystal nevěřila očím co před sebou vidí, jakoby toho nechápala už dost. Co s tím? Zůstala tam stát a civět. Pomalu rozeznávala obrysy dívky. Byla to Victoria? Nemohla jí přece odhadnout jen takhle - podle siluety.
Lunou projela další vlna, která jí popoháněla kupředu ale nemohla. Pohlédla na své chodidla, kdy se její bílé ponožky začaly zbarvovat krví. Necítila bolest a jen kulila oči. Střepy měla zaryté v noze a ona nic? Sehnula se a vytrhla si střep z nohy. Ozvalo se další zaúpění skrz les. A skutečně… Luna i Krys viděly to samé ale úplně jinde. Byla to Vic, která se chytala uchopit ucho od džbánu a nalét čaj. Byla bez života. Krystal se k ní přiblížila a několikrát jí nedůvěřivě obešla. Naposledy se jí podívala do očí - pak zmizela.
Nádech, výdech, nádech… pravidelné oddechování se šířilo celou nádrží. Uvnitř s hnědovlasou dívkou. Vic si typicky jako každý večer dávala koupel ale v mžiku, kdy spadla do vody jí to v táhlo a už nebylo úniku. Ponořilo jí to a táhlo čím dál víc někam pryč.
"Aaa, hhh.." začala hned sípat a kašlat Luna, která se vrátila ke všem smyslům. Lapala po dechu a byla celá splavená. Byla doma? S kým se protočila? Kde jsou ostatní? Dům vypadal stejně… ale byl prázdný. Vydala se do svého pokoje a prostě si šla lehnout, protože se její bolest hlavy zhoršila. Přikryla se peřinou a upadla do říše snů - nebo snad z říše? Hm?
Victoria už teď věděla co se stalo.. protočila se s Lunou opět do pralesa. Amber stíhaly obrovské bolesti a neměla sebemenší šanci. Krystal stihla v jezírku kousek od nádobek. Rychle jí vylovila a poplácala silně několikrát po zádech. Nesmí se utopit, ne, ne. Věděla, že přežije.. byla to jen paralýza ale ona jela na jistotu. Sesbírala všechny nádobky až do posledního střípku. Krys jen nechápavě přihlížela a sledovala motýla, který kroužil Vic kolem hlavy. Krystal začínalo být čím dál víc zle. Nevěděla co dělat a jen tak přihlížet nemohla. Problém byl v tom, že Vic je viděla. Ale ona jí viděla stále u džbánu. Další střípky se objevily před Amb, která následovala koně. Láskyplně jej pohladila po lysině a sehla se pro střípek. Bolest pomalu ulehla a ona upadla do hlubokého spánku spolu s cinkotem a ostatními.

~ ~ ~ ~ ~

"Waaaah, dobré ráno" protáhla se Luna a zívla, oblečení na sobě měla jiné. Holky kolem už žily a pousmály se k ní. Hned se chytla za hlavu.. nic - bolest ustala. Proběhla přes chodbu kolem květiny, které se zkusila dotknout. Je to pryč? Ustanula v kuchyni a dělala snídani. Amber zažívala to samé. Hned si ohmatávala zápěstí a celé dlaně, nikde ani památky. Její mikinu měla Vic na sobě a mířila do kuchyně.
"Holky, snídaně!" ozvala se Luna.. Krystal už se hnala tradičně ke svému přídělu. Po cestě letmo minula květinku a začala chystat nádobí na stůl. Amber si šla pro hrníčky, které nesla… jako jediná neminula květinu. Něco zapomněla a ona se snažila přijít na co a hrníček jí začal pomalu vyklouzávat z dlaní.
"Vy holky, mě se tu zdál takový zvláštní sen a.."
"NE!" přiběhla zděšená Vic a hodila šipku pod Amb, aby zachytila hrníček. Bezpečně ho sevřela v dlaních a přitiskla si ho k hrudi. Cinkot neslyšela ani jedna z nich. Vše bylo jako ve snu a měly pocit, jakoby tenhle den už zažily.
"Myslím, že blbnutí už stačilo." Usmála se postupně na všechny Vic a hromadně je všechny obejmula a věnovala jim pusu na tvářičky.
"Jdeme teda jíst!" zavelela Krys a v zástupu s ostatníma šly okrást waflovač.

~ ~ ~ ~ ~

Pak už bylo vše při starém ^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mentalyil | Ellin Mentalyil | Ellin | Web | 13. prosince 2015 v 18:40 | Reagovat

Tak teď jsem vážně hodně hodně hodně zmatená... :D

2 k-pop-souteze k-pop-souteze | 13. prosince 2015 v 20:19 | Reagovat

Aww jsi zlato, gomawo :33
Povedlo se ti mě kompletně zmást :D ale je to úžasně napsaný :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama