#BackToSchool ▬ She or He?!

9. září 2017 v 22:08 | ~Leny~ |  Tomboy
Wanna get in Trouble? x don't judge me just for what you see for the first time x

Well.. Nope. Nechala jsem se trochu unést našim typickým pozdravem s členkami. Jak už název článku napovídá a taky rubrika, ve které bude tenhle mistrovský článek zařazen, tak půjde o něco ze školy. Bingo!
Jak už jsem někde prohlásila X krát, jako zaseklý CD přehrávač, tak jsem Tomboy a podle všech okolností jsem, až moc přesvědčivý Tomboy, takže některé zážitky se mnou opravdu stojí za to a pobaví okolí. Ale teď k samotnému názvu článku. Proč je tam She or He? Odpověď je jednoduchá. Často se mi stává, že si mě někdo vážně splete, nebo neví, jak mě nazvat. No.. a jak to vypadá, když se vám tohle stane ve škole?Celé mé uvědomění se proběhlo poslední dva roky na základní školy a poté nastal nástup na střední školu. Nijak jsem se nebála a spíše jsem se těšila a přála si, aby ty letní prázdniny ubíhaly o něco rychleji. Ano, vážně jsem byla taková. No a když už jsem se konečně dočkala, nastal ten osudný den. Ten den byl opravdu legendární, protože jsem hned první den přišla pozdě a když jsem ještě s jedním klukem vtrhla do třídy, kde všichni poslouchali uvítání třídního učitele... No.. a to bylo ono. Všechny ty děsivé páry očí se otočily ke dveřím a zíraly na nás. V ten moment jsem prostě zapadla na první volné místo, které jsem viděla a jelikož jsme seděli v kruhu, tak to bylo vedle jednoho kluka, který je teď něco jako můj nejlepší třídní kamarád a neustále nám kupuje jídlo.. no.. a vedle si sednul ten druhý, kterému jsme všichni tipovali tak 20 let a přitom mu bylo jen 16. Navíc jeho první věta, kterou na mě vybalil zněla asi takto:"Hraješ CSko?" aneb jak se seznámit s novými spolužáky.

Učitelka nás tedy pozdravila a chtěla se s námi nějakým způsobem seznámit, takže četla jména v třídním seznamu a my se měli přihlásit.. a to bylo ono. Když přečetla mé jméno a já se přihlásila, tak se na mě opět vrhly děsivé páry očí všech přítomných a nikdo nevěřil, že jsem holka. Druhý den jsme se měli sejít na praxi a ten nejlepší spolužák mi pak prozradil, že mě tam řešili celou dobu, protože nic takového ještě neviděli. (krátký červený vlasy na sidecut a ofina lvl kpop idol, bílý tričko s Včkovým výstřihem, no boobs a černý jeany)
A takhle to pokračovalo na každé další hodině s jiným vyučujícím. Ovšem, přecejen se našla hodina, která nás pobavila všechny ....

ČEŠTINA
První hodina s už trochu starší učitelkou, která je takový blázen do literatury, že si celé hodiny jen povídáme. Tuhle hodinu jsme ještě neměli třídnici, ani žádný seznam studentů.

:" Ahojte mládeži, nebudu se vás ptát jednotlivě na jména, protože učím dalších 5 tříd po třiceti lidech a to bych si ty jména stejně nezapamatovala. Čte tu někdo?"
Na její otázku jsem se přihlásila spolu s dvěmi spolužáky...
:" Kluci vy fakt čtete, jo? Co jste četli naposled?"

Spolužáci se tedy pustili do odpovědí a já čekala, že se tomu nějak vyhnu, protože jsem nějak neměla chuť mluvit před celou třídou, kterou jsem vůbec neznala.

Učitelka však nezklamala a podívala se na mě se slovy:" A ty jsi četl co?" v ten moment jsem málem vybuchla smíchy a zabořila pohled do země. Slyšela jsem tichý smích zbytku třídu a zvažovala svou odpověď. Nakonec jsem si ale řekla, že nebudu suchar a pokračovala jsem v rozhovoru a mluvila v mužském rodě. No.. a učitelce to přišlo naprosto v pohodě, dokud se zbytek třídy neudržel a nezačali se smát nahlas.

:"Co se stalo? Co jsem řekla špatně? To vypadám tak hrozně, že se smějete? Nechte toho a řekněte mi to." ... nikdo nic.
:"Eriku! Co je tak vtipné?"
Erik:" No.. ehm.. jak bych to.." pořád se dusil smíchy a kroutil hlavou, nakonec se na mě podíval, ukázal prstem a pronesl:"To je holka..."
:" Cože? Kde je holka?" ... a při téhle větě už jsem umírala smíchy i já a učitelka se jen zmateně dívala po třídě:"děcka nedělejte si ze mě srandu." pak se podívala zpátky na mě a já jen vrtěla hlavou s tím, že jsem jí řekla své jméno.. No... od té doby se mi omlouvá, kdykoli na to vzpomenem.

Do letošního ročníku jsem nastupovala s ještě větším úsměvem na tváři než loni. Změnili nám pár učitelů na rozvrhu a všichni byli zvědaví jestli opět dojde k nějakému nedorozumění a taky, že došlo.

TĚLOCVIK
Dostali jsme místo učitele novou učitelku, která je poněkud mladá a vrátila se z mateřské, takže nám všem zkazila iluze o tom, že by jsme mohli dostat nějaké staré poleno a tělák by se flákal. Smůla no. Nevermind. Všichni jsme tedy seděli v tělocvičně a čekali, než přijde.

:" Dobrý den, kolik vás je? Ty budeš Míša, že?" podívala se na spolužačku, která seděla vedle mě a pak pokračovala. "Měly by tu být dvě holky, ne? Ta druhá chybí?" a bylo to tu zase. Smích. Smích. A zase další smích. Začala jsem tedy typicky vrtět hlavou a se smíchem jsem prohlásila něco jako:" Já jsem tady.."

Učitelka se na mě podívala s přimhouřenýma očima a pak se začala smát:" oo pardon, ale jako.. jo.. když se pozorněji podívám, tak tam holka asi někde bude." a vzhledem k tomu, že k nám propadli tři kluci, tak ten smích pokračoval. Také se ozval jinej spolužák s tím, že "Ne to není ona, to je Karel." hned na to se ale ozval jinačí se slovy:" Ne. Martin!"

A jelikož je ta učitelka taková hrozně vtipná a nevěděla, jak si nás zapamatovat, tak si nás zapamatovala pod různými přezdívkami... A tak jsem zůstala Martinem. Myslím, že na tom nejsem ale zase tak hrozně. Jeden spolužák dopadl jako 'Pan Hlava', když se snažil vymluvit na problémy s hlavou, aby nemusel na tělák. Další dva schytali stěr na jejich příjmení 'Topič' a 'Kovář' a ostatní dostali přezdívky podle barev oblečení. Jak originální, že?

IKT
Na tenhle předmět jsme dostali pana učitele, který je jedním z nejpřísnějších na škole, takže jsme všichni velmi vystresovaní, co po nás asi tak bude chtít, když jsme minulý rok nic nedělali a hodiny IKT byly prakticky volné. Přišla řada na nudné zakládání složek na serverech škoyl atd. spolužačce nefungovalo připojení a tady to začíná.
Uč:"Vy jste Michaela, že? Já vás tu nevidím.. proč tu vidím nějakou jinou holku? Nebo to jste vy? Nebo si tu někdo zas dělá srandu.. ach jo."

Dřív mi tohle zaměnění vážně vadilo, protože jsem nevěděla Who Am I, ale teď se nad tím společně bavíme. :D Takových zážitků mám ale mnohem více, takže je dosti pravděpodobné, že jich i tady na blogu ještě přibude. Je tu někdo komu se stalo něco podobného? Nebo někdo, kdo zaměnil holku s klukem? Pokud ano, tak se o vaše zážitky můžete podělit v komentářích, ráda si to přečtu :)
Buďte pozitivní, nezoufejte a užívejte pomalý nájezd na podzimní období!~ ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mentalyil | Ellin~ Mentalyil | Ellin~ | Web | 22. září 2017 v 15:00 | Reagovat

To je skvělý, možná ti i já odteď budu občas říkat Martin :'DD
Ale ne, dělám si srandu.
Být tomboy je těžké, co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama