Prolog▬Deštný Klan

30. října 2017 v 16:54 | Jizvička |  Deštný Klan
~Před několika úplňky~

Všechny přítomné kočky utichly a pohled upíraly vzhůru k nebesům. V očích léčitelů bylo vidět zděšení a kočky po chvíli nesouhlasně mručely a rozhlížely se po sobě navzájem.
"Velmi neobvyklé..." prolomil ticho jeden starší kocour, léčitel. Po celé mýtině se rozběhlo šuškání o tom, co se právě dělo. Takováhle atmosféra na shromáždění ještě nikdy nenastala.
"Odcházíme." zavrčel svalnatý kocour, který byl velitelem jednoho z místních klanů a začal k sobě svolávat jeho klan. Ostatní kočky je zděšeně pozorovaly, jak odchází. Nikdo by si nedovolil opustit shromáždění před jeho koncem, ne v takovém zvláštním dni, jako byl dnes. Kocour si jejich reakcí však nevšímal a vedl svůj klan do bezpečí tábora. Po jejich odchodu se nad krajem spustila silná bouře a rozešly se i ostatní klany.

Bouře vypadala jako jedna z těch běžných podzimních bouří, ale nebylo tomu tak. Čím blíže jejich domovu byli, tím horší ta bouře byla. Alespoň se to tak zdálo. Jejich tábor ležel ukrytý v roklině, ale už v půli cesty někteří předhazovali možné riziko, které později vyplulo na povrch. Jakmile dorazili hlouběji do lesa, tak se semkli k sobě a třeli se svými mokrými kožíšky. Postupovali opatrně a vody pod tlapkama přibývalo. Nakonec už se nedalo jít dál. Všechny zachvátila panika. Co teď?
"To ne.. To nemůže být..." vyhrkl velitel a rozběhl se hlouběji ještě do větších kaluží. Nořil se pod vodu a prskal okolo sebe. "Je tu Rychlá Smrt?!" zasupěl, když se vrátil zpět za nimi do bezpečné vzdálenosti.
"Kde bych podle tebe měla jako být?" prskla na něj bezsrstá kočka a vztyčila bradu hrdě vzhůru. "Odvedeš ostatní, budeme potřebovat nový tábor." zahuhlal velitel a kývl na ostatní, aby šli s ní. Na několik válečníků mávnul ocasem, aby se přidali k němu. Nevěděl, co se podělo s kočkami, které zůstaly v táboře. Chtěl je najít. Nemohl je tam nechat, vždyť klan na něm závisel. Dva válečníci se k němu přidali a spolu s velitelem se vydali vstříc nebezpečí.

Rychlá Smrt vedla kočky zpět na místo shromáždění. Všichni ostatní nesouhlasně mručeli. Bouře stále sílila a sílila. "Nemrčte a hoďte si trochu, kdo se o vás všechny pak bude starat, až onemocníte?" prskla na ně nespokojeně, když se po chvíli ohlédla a byli daleko za ní. Poslušně ji jako uznávanou zástupkyni doběhli a pokračovali na opuštěné území za shromažďovacím. Už léta to území žádný z klanů nenavštívil a Smrt uznala za vhodné, že právě tam by se mohlo něco najít. Očividně při nich stál Hvězdný Klan. Byli na kost promočení a po zdlouhavé cestě se před nimi tyčily hory a jeskyně.
"Tady.."Koťata a ostatní kočky se plížily mokrými podrosty lesa. Už necítily ani vlastní tlapky jak byli všichni vyčerpaní. Únik z postupně zaplavujícího se tábora jim dal zabrat. Nebyli ale všichni, kočky se rozutekly po svých do všech možných stran, co jiného měli dělat, když se jejich velitel do tábora od shromáždění nevracel, jinak by všichni utonuli. Tmavý kocour se zelenýma očima se snažil nalézt jeho mladší sestru. Jizvička. Kde jen mohla být? Už pomalu ani nedoufal, že by ji někde mohl najít. Probíhal splašeně lesem mezi kapradím v jejich oblíbené části lesa. Všude bylo také plno nor od zajíců, takže mu dalo opravdu zabrat, dokud ji neucítil v jedné z nich. Pach doprovázelo zděšené mňoukání jeho sestry. Zabořil hlavičku do nory a několikrát zamňoukal, přičemž měl oči otevřené dokořán a čekal, až k němu najde cestu.
"Tak přece jsem tě našel... musíme zmizet. Všichni už jsou pryč." zachrhlal, jak z něj kapala voda a naježil se. Nesnášel dlouhé deště a tento nečekaný zvrat jej dost naštval. Byli teď prakticky bez domova a nevěděli kam jít.


Trvalo necelý úplněk, než se počasí zklidnilo a v lese začal opět panovat vysněný klid. Kočky z klanů byly roztroušeny všude možně, některé i zahynuly a očekávalo se, že po dobu několika následujícíh úplňků nebude mít nikdo ponětí o klanech a shromážděních. Hvězdný klan vysílal vybraným léčitelům, či jejich učedníkům signály a dával jim znamení, co dělat dál. Rychlá Smrt a hrstka koček, které ji následovaly se s jejich velitelem už nesetkali. Bylo proto potřeba zvolit nového velitele.
Bezsrstá kočka seděla hrdě před vstupem do jeskyně a koukala na noční oblohu připravena převzít vedení klanu, prakticky připravena začít s obnovou a novým sestavením klanu. "Čekáš na nějaké znamení?" ozvalo se kousek za ní od Jantarové Tlapky, která měla teď plno práce s nemocnými. Přesto však usedla u vchodu vedle Rychlé Smrti a olízla ji za uchem. Nedostalo se jí žádné odpovědi a tak jen sama upřela pohled vzhůru. Jako léčitelka měla s Hvězdným klanem silné pouto a snažila se ve hvězdách něco vyčíst, to bylo však marné. Nic. "Třeba.. Třeba ještě vymýšlí, co s námi provedou. Ach u Hvězdného klanu, snad to už bude brzy." zamručela nespokojeně a zachytila koutkem oka pohled Rychlé Smrti. "Místo toho kňučení tady by jsi se mohla věnovat ostatním." odsekla Smrt, načež se zvedla ze svého místa a dlouhými skoky se rozběhla do lesa.

Nikdo ji už od toho momentu nezahlédl, ale navzájem se mezi sebou utěšovali, že by je tu takhle samotné nenechala. Rychlá Smrt byla sice nevrlá, ale loajální.
Ranní siestu přerušilo neznámé mňoukání, kočky hned vyběhly naježené z jeskyně. "Klid..." zasyšela na všechny Rychlá Smrt a nosem popostrčila dva vetřelce blíže k ostatním. "Jantarová?" řekla o něco klidněji a vyhledala pohledem léčitelku, která se hned vydala k ní. "Podívej se na ně a dej jim něco, pokud bude potřeba.. Vysvětlení si necháme na pozděj." sjela všechny pohledem a spolu s tmavě šedým kocourem, který se vrátil z lesa s ní, se rozešla do zákoutí jejich poměrně obydlené jeskyně. Jizvička zůstala opuštěná, bez bratra a obklopena cizími kočkami. Pohled upírala k zemi a ani se nehnula. Jantarová Tlapka zůstala u ní, opatrně k ní přistoupila blíže a očichala ji. Věděla, že jí tahle mladá kočka neublíží, byla na kost promočená a z jejího plachého pohledu šlo poznat, že žádné úmysly nemá. "Jak se jmenuješ?" otázala ji po nějaké době Jantarová Tlapka a otřela se jí o kožíšek nosem, aby ji trochu povzbudila.
Mladá kočka zvedla vyděšeně pohled a na sucho polkla. "Jizvička... nedávno jsem se stala učednicí." špitla a prohlédla si ostatní kočky, které na ni stále upíraly pohled. "Ah, rozumím. Tak potom se přidej támhle, nemusíš se bát." mrskla Jantarová ocasem a vybídla tak ostatní přeživší, aby Jizvičku přivítali.
Měla radost z nových přírustků, protože po tomhle silném dešti a vichru to vypadalo dost bledě, takže budou potřebovat každou sílu. Strachovala se ale o Rychlou Smrt a celé vedení klanu. Pořád žádné znamení, že by to měla být právě Smrt, která by je měla vést. Zatřepala nad všemi těmi myšlenkami hlavou a přidala se ke zbytku klanu. Bylo potřeba vybrat jejich nové území, aby nezůstávali s reorganizací pozadu. Vyslala proto místo Smrti několik koček na hlídku. Vybrala Kavku a jeho učedníka Soumraka, který vypadal velmi nadějně a mohl by mu být užitečný. Nakonec se k nim přidala ještě Větrná Tlapa a zabírání území mohlo začít....

Tak jo, tohle by tak do začátku stačilo. Uvidíme jak se nám to zvrtne a jak si nově vznikající klan povede. Nebudou však problémy s dvěma nováčky? Odkud vůbec přichází? A jak to dopadne s vedením klanu a vyslanou hlídkou? To už se necháme překvapit zase příště. Také se omlouvám všem, kteří se do tohohle úvodu nedostali, ale určitě se objevíte v následujících částech. I když je Podzim v posledních dnech chladný, tak doufám, že si tohle roční období užíváte. ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gepardí střela Gepardí střela | 2. listopadu 2017 v 17:17 | Reagovat

Úžasná kapitola.

2 Camilla Camilla | Web | 4. listopadu 2017 v 22:48 | Reagovat

To je perfektní! Mě by tedy nenapadlo něco takového...

Úchvatné... 8-)

Těším se co všechno se z toho vyklube a mám prosbičku, můžu si tě dát do oblíbených? Prosíííím 8-)

3 Jizvička Jizvička | Web | 5. listopadu 2017 v 20:21 | Reagovat

[1]: Děkuji.

[2]: Díky moc, já sama jsem zvědavá, co mě s tím příběhem do budoucna napadne, i když už mám jakousi představu :D Jsem ráda, že se líbilo, a můžeš, samozřejmě. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama